pion_wektor_cmyk_420x590

6 lutego 2015 r., godzina 18.00 i 20.30

Scena Teatru Korez

Studio Accantus, Warszawa

Afera Mayerling

Na podstawie musicalu Franka Wildhorna

(impreza towarzysząca)

Pod tym intrygującym tytułem kryje się opowieść o ludzkich namiętnościach. Przeplatają się tam ze sobą miłość i nienawiść, radość i smutek, nadzieja i zwątpienie, a tym, co popycha bohaterów do działania jest z jednej strony chęć naprawy świata i miłość, a z drugiej polityczne i osobiste ambicje.

Na koncert przygotowany przez Studio Accantus składają się piosenki z nieodkrytego jeszcze przez polskich widzów austriackiego musicalu Rudolf: Afera Mayerling Franka Wildhorna. Każda z nich dostarczy widzom niezapomnianych doznań i przeżyć – wzruszy lub rozśmieszy do łez, wzbudzi strach albo sprowokuje do przemyśleń. Bohaterowie musicalu Rudolf: Afera Mayerling to prawdziwi ludzie, którzy zapisali się na długo nie tylko w historii Austrii i Węgier, ale i całej Europy: Cesarz Franciszek Józef I, jego syn Rudolf oraz trzy związane z nim kobiety: matka, żona i kochanka.

Czy wolno nam, wbrew swoim powinnościom i czasami zdrowemu rozsądkowi walczyć o swoje szczęście i ideały? Na to pytanie widzowie będą musieli odpowiedzieć sobie sami.

 

Reżyseria i kierownictwo muzyczne: Bartłomiej Kozielski

Współpraca reżyserska : Adrian Wiśniewski

Polskie teksty piosenek: Dorota Kozielska

Scenariusz: Dorota Kozielska, Adrian Wiśniewski, Bartłomiej Kozielski

Występują: Sylwia Banasik, Zuzanna Gierczycka, Kuba Jurzyk, Natalia Piotrowska, Sylwia Przetak, Michał Węgrzyński, Adrian Wiśniewski. Glos z offu: Jacek Bończyk

Czas trwania: 55 minut

Back To Top